Okul gezilerini kim onaylar?

b) Okulun bulunduğu il/ilçe sınırları içinde yapılacak gezilerle ilgili onay, okul müdürlüğünün teklifi üzerine il/ilçe millî eğitim müdürünce verilir.

Okul Gezi izni nasıl alınır?

Ders öğretmenleri veya danışman öğretmenler, yapacakları gezi ile ilgili gezi planlarını hazırlar ve en az 15 gün önce okul müdürlüğüne verirler. Okul Müdürlüğünce geziye ilişkin belgeler, gezi onayı alınmak üzere il/ilçe millî eğitim müdürlüğüne gönderilir.

Okul gezilerinde kimden izin alinir?

d) Geziye katılacak öğrenciler için velilerden izin belgesi alınır ve gezi planına eklenir. e) Gezilerde, 40 öğrenciye kadar bir yönetici ve en fazla iki sorumlu öğretmen görevlendirilir. e) Sosyal etkinlikler kapsamında yapılacak geziler, hafta sonu tatilleri veya bayram tatili günlerinde düzenlenir.

Gezi planı nasıl hazırlanır?

İlk kez kendi gezi planını yapacaklar için

 1. Nereye gitmek istediğinize karar verin. Bu kararı vermek gerçekten zor.
 2. Daha fazla bilgi edinin.
 3. Rotanızı belirleyin.
 4. Yolculuk tarihinizi belirleyin.
 5. Uçak bileti rezervasyonunuzu yaptırın.
 6. Otel rezervasyonunuzu yaptırın.
 7. Vize’ ye başvurun.
 8. Harita çizin.

Okul gezisinde ne olur?

İlkokullarda genel olarak müzeler, müzelerin sanat atölyeleri, şehrin tarihi yapıları, deprem simülasyon merkezleri, enerji üretim santralleri, tartışılır bir durum olsa dahi hayvanat bahçeleri ve akvaryumlar, tiyatro, sinema, dans gösterisi, konser vb sanatsal etkinlikler, huzurevi ziyaretleri, fabrika ve imalathane …

Okul gezisi nereye gidilir?

İstanbul’da Okul Gezisi Yapılabilecek Yerler

 1. 28 Ali Kuşçu Uzay Evi.
 2. 1 Rahmi Koç Müzesi.
 3. 2 Miniatürk Parkı
 4. 3 İstanbul Oyuncak Müzesi.
 5. 4 Jurassic Land / Dinozor Müzesi.
 6. 5 İstanbul Akvaryum.
 7. 6 İstanbul Life Akvaryum.
 8. 7 Viasea Tema Park & Akvaryum.

Okul gezisinde nerelere gidilir?

Okul gezisi neden yapılır?

Geziler sayesinde genellikle okul ortamında devam ettirilen eğitimin farklı çevrelere taşınması, yeni yerler keşfedilmesi imkânı sağlar. Öğrencilerin birçok duyu organı devreye girdiği için, daha sağlam ve unutulmayan bilgiler oluşturulur. Zekâ alanlarının gelişimine katkıda bulunur.

Okul Öncesi Alan gezileri nerelere yapılır?

Anaokulu öğrencileri için bu gezi fikirleri listesiyle onlara iyi vakit geçirirken anaokulu öğrencilerinizi güvende tutun.

 • Yangın İstasyonu.
 • Polis Karakolu.
 • Hayvanat Bahçesi.
 • Vahşi Yaşam Sanctuary.
 • Akvaryum.
 • Çiftlik.
 • Çocuk Müzesi.
 • Piknik.

Okul gezisi nedir?

okul gezisi ne demek? Bir okulun öğrencilerinin topluca yaptıkları eğitsel ya da eğlendirici gezilere verilen ad. School journey, school trip.

Gezilerin önemi nedir?

Peki gezilerin öğrencilerin yaşantısında ne gibi olumlu etkileri vardır? Geziler çocuklara; olayları kişileri, doğal koşulları içinde tanıma, bu kişilerin sorunlarını kavrama, eleştirel düşünme yeteneğini geliştirme, kişilere ve olaylara nesnel ölçümlerle yaklaşma, sorumluluk duygusu gibi önemli beceriler kazandırır.

Gezinin en önemli faydası nedir?