Akupunktur tedavisi neye iyi gelir?

Akupunktur ile pek çok hastalık tedavi edilebilir.

 • Baş ağrısı ve migren.
 • Sırt ağrısı
 • Sindirim sistemi hastalıkları
 • Psikiyatrik rahatsızlıklar.
 • Romatizmal şikayetler.
 • Kronik solunum yolu hastalıkları (bronşit, astım)
 • Alerjiler.
 • Kadın hastalıkları ve doğum.

Akupunktur nasıl tedavi eder?

Vücutta belirli noktalara akupunktur iğneleri batırılır. İğneler batırıldığı zaman sinir uçları uyarılır ve uyarı sinir yolları ile omuriliğe, oradan da beyindeki merkezlere ulaşır. Bunun sonucu olarak vücudumuzda çeşitli kimyasal maddeler salgılanır ve dolaşım yoluyla bu maddeler hastalıklı bölgeye ulaşarak etki eder.

Kulak akupunkturu ne işe yarar?

Kulak Akapunkturu Kulak zarı diyagramı, diğer adıyla akupunktur, vücudun diğer bölgelerindeki sağlık koşullarının tanı ve tedavisi için dış kulak yüzeyindeki noktalarının uyarılmasıdır. Kulak, beyin haritası keşifleriyle tutarlı bir vücut mikro sistemi tutar.

Akupunktur gerçekten faydalı mı?

Akupunkturun faydaları İlaçsız olarak ağrının giderilmesine yardımcı olur. Ağrı kesici ilaçlar ile birlikte uygulandığında ağrısız geçen süreyi uzatır. Akut ve kronik hastalıkların tedavisine ek destek sağlar ve iyileşmeyi hızlandırır. Hastalıklara karşı korunmada ve bağışıklığın artmasında etkilidir.

Kimler akupunktur yaptıramaz?

Kimler Akupunktur Yaptıramaz?

 • Gebelik veya emzirme döneminde olan anne ve anne adaylarına.
 • Kalp pili takılı olan kalp hastalarına,
 • Kemoterapi ve radyoterapi gören kanser hastalarına.

Zayıflamak için kaç seans akupunktur yapılır?

Kaç seans tedavi gerekir? Hastadan hastaya ve hastalıktan hastalığa değişmekle birlikte 10-15 seanslık bir tedavi genellikle yeterli olmakta. Bazı hastalar 3-5 seansta cevap verirken bazı hastalar ise daha fazla seansın yapılması sonucu şifa bulabilmektedir.

Akupunktur kaç gün etkilidir?

Bu iğnelerin temel amacı kişinin bir hafta boyunca rahat etmesini sağlamaktır. Burada bilinmesi gereken unsur, akupunkturun etkisi 2-3 gün sürmektedir, bir haftaya kadar uzamamaktadır. Lakin bu iğnelerin 1 hafta kalmasının ana nedeni kişinin rahat etmesini sağlamaktır.

Akupunktur Zararları Nelerdir?

Akupunkturun zararları nelerdir -Hastanın kanama bozukluğu varsa kan inceltici alması tehlikeli olabilir. -Eklem bölgelerinde kanama, morarma ve ağrı olabilir. -Sterilize olmayan iğneler hastayı enfekte edebilir. -Nadir durumlarda, iğne herhangi bir iç organı kırabilir ve zarar verebilir.

Akupunktur ne için kullanır?

Akupunktur Ne İçin Kullanır? Akupunkturun amaç vücudun her tarafına akan enerji dengesini iyileştirmektir. Duygusal rahatsızlıklardan kaynaklanan anksiyete ve depresyona, sindirim şikayetlerine bağlı olan bulantı ve kusmaya oldukça yararlıdır.

Akupunktur tedavisinde faydaları nelerdir?

Akupunkturun amaç vücudun her tarafına akan enerji dengesini iyileştirmektir. Duygusal rahatsızlıklardan kaynaklanan anksiyete ve depresyona, sindirim şikayetlerine bağlı olan bulantı ve kusmaya oldukça yararlıdır. Kronik dejeneratif hastalıklar ile ilişkili olan ağrılar için ve nörolojik problemlerin tedavisinde de oldukça faydalıdır.

Çin şifa tekniği olan akupunktur nedir?

Akupunktur nedir? Çin şifa tekniği olan akupunktur vücudun belirli bölgelerine çeşitli derinliklerde ince iğnelerin batırılması durumudur. Geleneksel Çin tıbbının önemli bir parçası olan akupunktur 3000 yıl önce geliştirilmiştir. Çin tıbbına göre akupunktur, vücudumuzdaki enerji ve yaşam gücü akışını dengelemeyi sağlamaktadır.